Internat

Internat przy Technikum Leśnym w Warcinie jest nieodłącznym elementem szkoły od samego początku jej istnienia. Początkowo aż do połowy lat siedemdziesiątych mieścił się w budynku pałacu. Wówczas warunki do mieszkania i nauki były dużo gorsze niż obecnie.

W 1973 roku wybudowany został budynek obecnego internatu. Mając na uwadze położenie naszej szkoły, internat odgrywa bardzo ważną rolę, bez niego byłoby niezwykle ciężko o nabór uczniów. Obecnie w internacie zamieszkuje 201 uczniów, z tego 24% stanowią dziewczęta, które mają do dyspozycji 4 osobowe pokoje na parterze. Na pozostałych 3 kondygnacjach zamieszkują chłopcy w 3 osobowych pokojach. Wszystkie pokoje mieszkalne w zeszłym roku zostały wyposażone w nowe meble oraz podłogi.

Dodatkowo młodzież na wszystkich kondygnacjach ma do dyspozycji kuchnie (również nowe) oraz sale telewizyjne, a także dostęp do bezprzewodowego internetu. Kolejnym strategicznym i ważnym miejsce w życiu społeczności internackiej jest stołówka oraz serwowane w niej posiłki, które od jakiegoś czasu są bardzo różnorodne i obfite, ku uciesze wszystkich wychowanków.