Nieskategoryzowane - Technikum Leśne w Warcinie

Dzień otwartej szkoły

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Warcina w dniu otwartej szkoły 21 maja 2022 r. w godzinach 10.00 - 13.00

„Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA"

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA" zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA" zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

Pierwsza nowożytna konstytucja w Europie

3 Maja - 231 lat temu - została uchwalona przez Sejm Czteroletni Ustawa Regulującą ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów zwanej potocznie Konstytucją 3 maja. Na jej podstawie przyjęto monteskiuszowski na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a także zniesiono liberum veto oraz wolną elekcję. Choć konstytucja obowiązywała jedynie 14 miesięcy była wielkim osiągnięciem narodu polskiego, który pragną zachować niezależność oraz zapewnić rozwój państwa.


 Konstytucja 3 Maja  Konstytucja 3 Maja  Konstytucja 3 Maja

Pożegnanie Absolwentów rocznika 2022

29 kwietnia 2022 roku pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów szkoły. W tym dniu absolwentom towarzyszyli zgromadzeni rodzice, zaproszeni goście, a także dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas młodszych. Dzień ten był jednocześnie okazją do docenienia absolwentów uzdolnionych w wielu dziedzinach - podsumowania osiągniętych sukcesów naukowych, sportowych i społecznych oraz okazją do wręczenia przez przedstawiciela Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej stypendium, ufundowanego dla dwójki uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce przedmiotów zawodowych na przestrzeni czterech lat nauki.

79 rocznica powstania w Getcie Warszawskim

79 rocznica powstania w getcie warszawskim
W związku z decyzją Niemców o likwidacji warszawskiego getta w ramach planu zagłady europejskich Żydów, 79 lat temu - 19 kwietnia 1943 roku - wybuchło powstanie w getcie warszawskim - największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej.

Informacje kontaktowe

Technikum Leśne w Warcinie
im. prof. Stanisława Sokołowskiego

Warcino 1. 77-230 Kępice

Szkoła
tel: 518 961 010, 518 961 051, 598 576 601, 598 576 602

Internat
tel: (59) 8576877

sekretariat: sekretariat@tlwarcino.pl
księgowość: ksiegowosc@tlwarcino.pl
administracja: administracja@tlwarcino.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 518 961 010
e-mail: sekretariat@tlwarcino.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony