Nieskategoryzowane - Technikum Leśne w Warcinie

Rocznica odzyskania niepodległości

Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.flaga Polski mala

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Każdego roku - 11 listopada - czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

Szkoła pamięta

W mijającym tygodniu klasa IIB zaangażowała się w tworzenie stroików na groby byłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. 04.11.2021r. wspólnie udali się na kępicki cmentarz, aby złożyć samodzielnie wykonane dekoracje. Przygotowując się do tego wydarzenia, poznali bliżej historię naszej szkoły oraz losy byłych pracowników.

Katarzyna Mielniczek

Jest taki jeden dzień w roku...

          Jest taki jeden dzień w roku,

          Pełen Zadumy i troski,płonąca świeczka

          Dzień naszych wspomnień o bliskich,

          Którzy usnęli snem boskim...

"My, uczniowie Technikum Leśnego w Warcinie..."

ślubowanie uczniów kl 1Kolejny rocznik młodych ludzi złożył uroczyste ślubowanie. Uczniowie stali się tym samym oficjalnie członkami szkolnej społeczności Technikum Leśnego w Warcinie, rozpoczynając swoją przygodę z leśnictwem.

Pożegnanie

zaloba"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"
ks. Jan Twardowski

Z wielki smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 24 wrzesnia 2021 r. zmarła Pani Maria Mazur - wieloletni nauczyciel w Technikum Leśnym w Warcinie. Ale choć odeszła od nas w ten wrześniowy poranek, pozostanie z nami na zawsze, gdyż zostawiła trwały ślad w naszych sercach.

Informacje kontaktowe

Technikum Leśne w Warcinie
im. prof. Stanisława Sokołowskiego

Warcino 1. 77-230 Kępice

Szkoła
tel: 518 961 010, 518 961 051, 598 576 601, 598 576 602

Internat
tel: (59) 8576877

sekretariat: sekretariat@tlwarcino.pl
księgowość: ksiegowosc@tlwarcino.pl
administracja: administracja@tlwarcino.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 518 961 010
e-mail: sekretariat@tlwarcino.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony