Lubisz klimat świąt Bożego Narodzenia? Każdego roku starasz się aby otaczały Cię kolorowe akcenty a jednocześnie ważna jest dla Ciebie ekologia? Nie musisz kupować gotowych dekoracji, wydawać pieniędzy i przyczyniać się do coraz większego zanieczyszczenia naszej planety! Możesz pięknie udekorować przestrzeń wokół siebie wykonując ozdoby samodzielnie, z tego co masz w domu - będzie to oryginalne, ekologiczne, tanie...no i ta satysfakcja, że to Twoje dzieło! Zachęcamy bardzo serdecznie do samodzielnej pracy. W procesie twórczym używać można ekologicznych materiałów (szyszek, gałązek, patyków itp.) lub wszelkich przedmiotów, które już mamy w domu. Mogą to być stare korale, nieużywane elementy odzieży, filce, lakiery do paznokci, korkowe elementy itp. Ważne jest abyśmy nie kupowali nowych rzeczy. A więc do dzieła!

1. Wykonanie choinki z mchu:

Do wykonania choinki z mchu będziemy potrzebowali:
- papieru do zrobienia tutki zwiniętej w stożek,
- kleju na gorąco,
- wysuszonego mchu,
- zielonej nitki,
- różnych kolorowych elementów do dekoracji

 

Stożek smarujemy klejem i przyklejamy do niego suchy mech. Tak oklejony stożek owijamy dokładnie zieloną nitką wokół, aby mech, który wystaje wygładzić. Dekorujemy naszą choinkę według własnego pomysłu.

 

2.Wykonanie choinki z patyków

 

Do wykonania choinki z patyków będziemy potrzebowali:
- kleju na gorąco,
- 8-12 sztuk długich (długość zależy od naszego pomysłu) wysuszonych patyków ,
- około 100 sztuk wysuszonych pociętych na krótko patyczków,
- podstawą choinki może być styropian lub karton,
- kilka elementów do dekoracji według własnego projektu

 

Z długich patyków równej długości formujemy stożek. Do podstawy klejem na gorąco przytwierdzamy w formie koła długie patyki i łączymy je u góry. Do wykonanej konstrukcji przyklejamy krótkie patyczki. Dekorujemy naszą choinkę według własnego pomysłu.

3.Wykonanie choinki z tkaniny lub dzianiny

Do wykonania choinki z tkaniny potrzebujemy:
- kleju butapren lub innego,
- wyciętej z kartonu choinki o dowolnym kształcie i wielkości ( zależy od kawałka tkaniny jakim dysponujemy),
- kawałek tkaniny lub dzianiny, elementu używanej odzieży, np. bluzki, starej zasłony itp.
- kilka elementów do dekoracji według własnego projektu

 

Z kartonu wycinamy formę choinki ( mikołaja, renifera lub aniołka). Smarujemy wyciętą formę klejem i przykładamy do niej przygotowany materiał. Po wyschnięciu kleju wycinamy formę. Dekorujemy naszą choinkę według własnego pomysłu.

Życzymy wspaniałej zabawy i wielu pomysłów własnych, które na pewno pojawią się podczas procesu tworzenia. Bądźcie kreatywni!

 

Close Menu