W dniach 19-22.11.2018 r. odbyły się VII Szachowe Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Lesku. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Wasilewska, Łukasz Kaszubowski i Adam Jurkowski.  Celem Mistrzostw była integracja uczniów i oczywiście wyłonienie najlepszych szachistów Szkół Leśnych.
Gdy uczniowie wypoczęli po ponad dwunastogodzinnej podróży, przystąpili do rozgrywek drużynowych. Rezultatem tych zmagań jest zdobycie przez naszych zawodników wicemistrzostwa Polski Szkół Leśnych. Nasi uczniowie musieli uznać wyższość tylko drużyny z Leska. Jeszcze tego samego dnia rozegrano pięć z dziewięciu rund turnieju indywidualnego. Zmagania zakończono kolejnego dnia. Najlepszym z TL Warcino okazał się Łukasz Kaszubowski zajmując bardzo wysokie IV miejsce.
Mistrzostwa to nie tylko rywalizacja, ale i integracja młodzieży. Pani Marta Michalska, główny organizator oraz sędzia zawodów, postarała się o zapewnienie młodzieży wielu atrakcji, takich jak: zwiedzanie Zamku Kamieniec w Odrzukomiu oraz warsztaty artystyczne w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Uczestnicy Mistrzostw wykonali własnoręcznie ozdoby choinkowe i odcisnęli medale pamiątkowe w płynnym szkle.
Zakończenie Mistrzostw odbyło się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Leśnych, uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie tamtejszej szkoły. Wręczone zostały dyplomy i puchary oraz wykonane pamiątkowe zdjęcia.
Gorące podziękowania dla Zespołu Szkół Leśnych w Lesku za zorganizowanie zawodów i gościnę.
Do zobaczenia za rok!
Darz Bór.

(P. Górawski)
Close Menu