19 października 2017 r. (czwartek) - Dzień Patrona w Technikum Leśnym w Warcinie: o godz. 12.45 ślubowanie uczniów klas I, od godz. 14.30 turniej klas.  ***
13Kwiecień
2015
VII MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W UMIEJĘTNOŚCIACH LEŚNYCH

W dniach 8-11 kwietnia odbyły się VII Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Tegorocznym gospodarzem Mistrzostw był Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu. W zawodach udział wzięło 13 drużyn reprezentujących szkoły leśne z całej Polski. W pierwszym dniu, odbyły się 4 konkurencje; zmiana łańcucha, przerzynka, przerzynka precyzyjna oraz okrzesywanie. W kolejnym dniu zostały przeprowadzone konkurencje w ścince drzew na pozycji zrębowej oraz bieg leśnika. W imprezie udział wzięło łącznie 70 zawodników. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej i sportowej atmosferze. W trzecim, ostatnim dniu oficjalnie ogłoszono wyniki w poszczególnych konkurencjach i wręczono najlepszym zawodnikom nagrody. W kategorii okrzesywania zwyciężył Dawid Drab, w konkurencji zmiany łańcucha bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Schuetza, który w przerzynce kombinacyjnej oraz ścince był drugi. W przerzynce precyzyjnej na 3 miejscu uplasował się  Paweł Królek. W łącznej klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Łukasz Schuetza a Dawid Drab był trzeci. Bieg leśnika oczywiście wygrali nasi zawodnicy, podobnie jak w łącznej klasyfikacji drużynowej. Oprócz w/w drużynę z Warcina reprezentowali Matyszewski Łukasz oraz Piotrowski Zbigniew. Po raz trzeci z rzędu drużyna z Technikum Leśnego w Warcinie została Mistrzem Polski w Umiejętnościach Leśnych i będzie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Estonii. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za występy w Estonii.