Chwilowo brak informacji...
20Luty
2014
XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Technikum Leśnym w Warcinie

Początek stycznia każdego roku wielu z nas kojarzy się z finałem WOŚP, wprawdzie przygotowania do tej największej na świecie akcji charytatywnej rozpoczynają się dużo wcześniej, jednak zawsze najważniejszy jest FINAŁ. W ramach tegorocznego XXII Finału zbierane pieniądze przeznaczone były już po raz drugi dla najmłodszych i najstarszych osób w naszym społeczeństwie czyli „NA ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZETU DLA DZIECĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”.
Tradycją naszej szkoły (od kilkunastu lat), stało się organizowanie Szkolnego Koncertu w trakcie tygodnia przypadającego bezpośrednio po Finale ogólnopolskim. W tym roku Koncert odbył się w dniu 14 stycznia. Po dobrych doświadczenia ubiegłorocznych Samorząd Uczniowski organizował akcję razem z Klubem Wolontariatu „Bezinteresowni”, w myśl zasady - razem możemy więcej. Pomocy udzielił nam też Sztab WOŚP nr 2433 w Kępicach, który przekazał nam wiele gadżetów na licytację i z którym rozliczaliśmy się z efektów naszych działań.
Wolontariuszkami rozdającymi SERDUSZKA za wrzucony pieniążek były Izabela Mesyasz, Katarzyna Zając i Weronika Schlutt, serduszka cieszyły się dużą popularnością, bo udało im się zebrać 155,78 złotych oraz 63,90 euro i 2,32 funta, powodzeniem cieszyły się ciasto i napoje serwowane w czasie szkolnych przerw oraz w trakcie koncertu. Jednak, jak zawsze najwięcej emocji wzbudził Koncert, który odbył się w internackiej stołówce, no i oczywiście licytacja gadżetów. Obserwując sukcesy i dokonania naszych szkolnych artystów, śmiało możemy stwierdzić, że ich występy są na coraz wyższym poziomie, mamy więc nadzieję, że ich kariery nadal będą się rozwijały. Największym powodzeniem na tegorocznej licytacji cieszyły się różnorodne kubki, koszulki i kalendarze oraz jak co roku „Szczęśliwe numerki”. Licytację poprowadził Łukasz Branecki, zrobił to z dużą wprawą i swadą - kwota uzyskana za licytowane przedmioty przeszła nasze najśmielsze oczekiwania i wyniosła - 739,00 złotych. W tym miejscu trudno nie podziękować licytującym, którzy z wielką ofiarnością toczyli boje o kolejne gadżety.
Dziękujemy z całego serca Wszystkim, którzy „grali” razem z nami podczas tego Finału, bo efekty, jak na nasze skromne szkolne warunki są imponujące – łącznie zebraliśmy 988,03 złotych, 63,90 euro i 2,32 funta., to dużo więcej niż zebraliśmy w roku ubiegłym (968,39 złotych i 22,18 euro) – BRAWO!!!
W imieniu Tych, na rzecz Których kwestowaliśmy – SERDECZNIE DZIEKUJEMY WSZYSTKIM, którzy włączyli się do naszej akcji – RAZEM NAPRAWDĘ MOŻEMY WIELE!!!

Organizatorzy