Chwilowo brak informacji...
Praktyki zagraniczne - Sellhorn 2013

Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Nadleśnictwem w Sellhorn w Niemczech.

Co roku odbywamy tam dwutygodniowe praktyki zawodowe, które cieszą się wśród młodzieży dużym zainteresowaniem. Tak też było i w tym roku. Uczniowie odliczali dni do wyjazdu.  Wreszcie nadszedł ten wyczekiwany dzień. Załadowani po „pachy” wsiedli do autokaru i wyruszyli w drogę.

Po kilkunastu godzinach jazdy, zmęczeni, ale szczęśliwi dotarli do celu.

Zaczęło się...Podział na grupy, dyżury i ...do roboty.

Najgorsze były pobudki, ale wszyscy dawali radę, gdyż każdy wiedział, czym pachnie niepojawienie się na czas. Nikt nie chciał ryzykować.

W pracy najciekawiej było na wrzosowiskach. Najbardziej ulubionym momentem dla wszystkich, były przerwy, podczas których, wszyscy musieli zaliczyć zadanie pod tyt. ”kanapki”. Był to mały przerywnik podczas ciężkiej pracy.

W trakcie pobytu w Niemczech młodzież wykonywała też inne prace: czyszczenie rowów, korowanie, ścinka i okrzesywanie oraz sadzenie drzew. Popołudniami wszyscy uczestniczyli w wykładach przygotowujących do kursu pilarza.

W nagrodę za prace i zaangażowanie młodzież wraz z opiekunami miała okazję zwiedzić Wildpark, gdzie każdy mógł podziwiać znajdujące się tam zwierzęta. Odwiedzili również urokliwe miasteczko Lϋneburg oraz mieli okazję skorzystać z atrakcji w aquaparku.

W czasie wolnym odbywały się rozgrywki sportowe m.in.; mecze w piłkę nożną, wyłącznie w gumowcach od praktyk. Były również „piłkarzyki” oraz stół do tenisa stołowego, gdzie walczyli zawzięcie uczniowie z opiekunami. Często z tych pojedynków podopieczni wychodzili zwycięsko. Odbyły się także podchody i zabawa dyskotekowa z największymi hitami disco-polo. Dużo emocji wśród niektórych wzbudziło również składanie pilarki na czas – rekord to11 sekund.

Niestety dwa tygodnie minęły tak szybko, że trzeba było wracać. Młodzież bardzo chętnie powtórzyłaby ten wyjazd, ale niestety następni czekają w kolejce.

 

Galeria - Praktyki zagraniczne - Sellhorn 2013

Dodano: 21 Listopad 2013 | Autor: amma81 | Kategoria: Ogólne
Komentarzy: 2